Category: آزمون های بازار سرمایه

بیست و نهمین دوره آزمون‌های بازار سرمایه برگزار شد

بیست و نهمین دوره آزمون‌های بازار سرمایه جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ همزمان با چهار شهر دیگر در تبریز برگزار شد.
این دوره از آزمون‌ها علاوه بر تبریز به طور هم زمان در چهار شهر تهران، مشهد، اصفهان و شیراز نیز برگزار شد

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گواهینامه های حرفه ای بازار سرمایه می توانید به وب سایت اداره گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه کنید همچنین می توانید برخی از منابع و توضیحات آزمون ها را با بررسی بخش، آزمون های بازار سرمایه، این وب سایت مطالعه فرمایید

تغییر آدرس وب سایت اداره گواهینامه های حرفه ای بازار سرمایه

بنابر اعلام اداره گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس و اوراق بهادار، آدرس وب سایت آن اداره از از  reg.seo.ir به http://icmc.seo.ir  تغییر یافته است. این آدرس مخفف عنوان برند گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه ایران Iranian Capital Market Certificate (ICMC) است؛ لذا از این پس داوطلبین می‌توانند از طریق آدرس جدید، اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنند.

برگزاری آزمون‌ های مستمر الکترونیکی بازار سرمایه

بنابر اعلام وب سایت www.sena.ir و به نقل از رئیس اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس، مقرر شده است از این پس آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه به صورت مستمر برگزار شود. در همین رابطه، نخستین دوره آزمون ها، روز دهم مهرماه ۱۳۹۳ در محل برگزاری آزمون‌های الکترونیکی (شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس) برگزار خواهد شد. بنا به اعلام این وب سایت افرادی که در این دوره ثبت نام می‌کنند، تا یک دوره بعدی امکان ثبت نام مجدد در آزمون‌ها را نخواهند داشت. رییس اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس تأکید کرد؛ با توجه به کثرت داوطلبان شرکت در آزمون‌های اصول بازار سرمایه، تحلیل‌گری بازار سرمایه و معامله‌گری بازار سرمایه، این آزمون‌ها کما فی سابق به صورت کاغذی و مانند گذشته در حوزه‌های مختلف در کشور برگزار می‌ شود که شرایط آن متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشر به وب سایت اداره امور گواهینامه های حرفه ای مراجعه فرمایید.

جدول زمانی آزمون ها:         http://reg.seo.ir/Timetable.aspx
منبع خبر:    www.sena.ir

مفاد آزمون گواهینامه حرفه ای معامله گری بازار سرمایه

با توجه به تغییرات صورت پذیرفته در بیست و سومین دوره آزمون گواهینامه های حرفه ای بازار سرمایه و مطابق جلسه شماره ۳۳۱ مورخ ۱۳۹۳/۱/۳۰ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، “افرادی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در رشته های مرتبط از قبیل گرایش های مالی رشته مدیریت، حقوق مالی، مهندسی مالی، حسابداری و اقتصاد بوده و معدل آنها بالاتر از ۱۵ باشد، در صورت شرکت در آزمون مقررات (شامل مقررات اصول بازار سرمایه و معامله گری) و کسب حد نصاب ۴۰ و در خصوص سایر رشته ها، در صورت موفقیت در آزمون مقررات (شامل مقررات اصول بازار سرمایه و معامله گری) و کسب حد نصاب ۴۰ با پیشنیاز گواهینامه اصول بازار سرمایه و شرکت در دورههای آموزشی مربوطه، میتوانند به عنوان معامله گر شروع به فعالیت نمایند.”

برهمین اساس در وب سایت اداره گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس و اوراق بهادار، مفاد آزمون «معامله گری بازار سرمایه» معرفی گردیده است. در ادامه این نوشته می توانید کلیه قوانین و مقررات این آزمون را به همراه لینک مربوطه مشاهده نمایید، علاقمندان به دریافت هر یک از قوانین می توانند با کلیک بر روی عنوان آن، متن کامل را دریافت نمایند. ← ادامه نوشته